Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Yerli üretim mi?

Hayır, ürünlerimiz Çin'de üretilmektedir. Başlangıçta ithalat yöntemi ile pazarda yerimizi almak istiyoruz. Pazarda tüm kask çeşitliliklerinde arz ve talep dengesini yakalanmasına müteakip yatırımlarımızı makine teçhizatı yönünde yapacağız. Kademeli bir şekilde üretimi ülkemize taşımayı hedeflemekteyiz.

Neden web sitenizden satmıyorsunuz?

Yeni bir marka olduğumuz için güven açısından satışlarımızı Hepsiburada, Trendyol ve bayilerimiz aracılığı ile yapmaktayız.

Mağazanız var mı?

Hayır, ilk etapta tek model kaskımız olduğu için ve mağaza giderleri kaskın birim başı maaliyetini etki edeceğinden dolayı herhangi bir mağaza açmak istemedik. 2024 yılı sonlarına doğru showroom açılması planlanmaktadır.

Gerçekten ECE R.22-06 sertifikasına sahip misiniz?

Evet, Kasklarımız United Kingdom (Birleşik Krallık) onaylıdır. Testlerimiz İtalyan firması omega tarafından yapılmıştır. Kasklarımızın dolaşımı tüm Avrupa Birliği ülkelerinde serbesttir.  Tip onay numaramız E11*22R06/02*0890*01. Ürünlerimiz gümrük işlemleri kapsamında TAREKS işleminde TSE sürecinde tüm incelemeleri yapılarak ülkemize girişi izin verilmiştir. Ayrıca ürünler ülke içinde satış sürecinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan denetlemede mevzuatın tüm gerekliliklerini yerine getirerek yüzde yüz (%100) uygunluk sonuç raporuna sahiptir.

Ürün kabuk yapısı nedir?

Ürün kabuk yapımızı ABS plastiktir.

Gözlük kanalları var mı?

Şuan ki modelimizde gözlük kanalı mevcut değildir.

Interkom uyumlu mudur?

Evet kasklarımızda evrensel interkom kulaklık yuvaları mevcuttur.

Güneş vizörü var mı?

Evet, güneş vizörü mevcuttur.

Kaskınız neye karşı 2 yıl garantilidir?

Ürünlerimiz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Meydana gelen arıza müşteri kaynaklı değilse; arızalı parça müşterinin değiştirebileceği noktadaysa ilgili parça müşteriye gönderilir eğer müşterinin erişemeyeceği noktada ise müşteri tarafından kask bize gönderilir ve ilgili parça değiştirilir. Örneğin kaskın alkol ile temizlenip boyasına hasar verilmesi garantiye girmemektedir.

Kaskınız pinlock uyumlu mudur?

1.parti ürünlerimiz pinlock uyumlu değildir. Sizlerden gelen geri dönüşler üzerine 2.partiden itibaren tüm kasklarımızı pinlock 30 dks 166 uyumlu halde üretimleri yapılmaktadır.

İçeriye ses alıyor mu?

Evet, çene açılır modelimiz çene modülünün birleşim noktasından içeriye belirli bir ölçüde ses alması gayet normaldir. ECE R.22-06 sertifikasında desibel testi olmadığı için kaç km hızda içeriye kaç db ses alır hususunda bir bilgi veremiyoruz.

Neden sizin kaskınızı almalıyım?

Bizi diğer markalardan ayıran en önemli özelliğimiz kaliteli kasklarımızın yanı sıra güçlü yedek parça ve teknik servis hizmetimizdir. Ürünlerimizi ithal ederken yanlarında tüm yedek parçalarını da getirmekteyiz. (Dış kabuk ve iç eps köpük hariç)

Farklı model üretimleriniz olacak mı?

Evet, farklı tip (Kapalı Kask, Açık Kask, Cross Kask ve Çocuk Kaskı) ve kabuk yapılarında (Karbon ve Fiberglass) kasklar ürettireceğiz. 

Giyim ve motosiklet aksesuar satışlarınız var mı?

Hayır, sadece kask üretimi yapmaktayız.

Aynı gün kargoya veriyor musunuz?

Evet, o gün içinde elzem bir durum yoksa aynı gün içerisinde ürünlerinizi kargoya vermekteyiz. Firmaların kargo araçları akşam üstü çıkmaktadır.

Kask beden aralıklarınız nedir?

Lisansına sahip olduğumuz kask bedenleri XS(53/54), S(55/56), M(57/58), L(59/60), XL(61/62), XXL(63/64)

Beden ölçüleri uyumlu mu?

Evet, beden ölçülerimiz kafa ölçüsü ile birebir uyumludur. Beden uyumsuzluğu konusunda çok az sayıda iade almaktayız.

İade ve Değişim yapabilir miyim?

Satın almış olduğunuz ürünü beğenmezseniz, bedeni uymazsa veya vb. nedenlerden dolayı iade veya mevcut bedenler ile değişim yapabilirsiniz. 

İç pedler yıkanabilir mi?

Evet, iç pedler kolayca sökülebilir ve yıkanabilir yapıya sahiptir.

ECE 22.06 sertifikasının ECE 22.05 sertifikasından farkı nedir?

Başlıca önemli farklılıklar;

1. En önemli farklılıklarından bir tanesi etki noktalarıdır. 22.05 sertifikada 6 darbe noktası mevcut iken 22.06 da bu 6 noktaya ilaveten 12 ekstra darbe noktası daha mevcuttur.

2.Diğer önemli farklılık ise darbe test hızlarıdır. 22-05 de 3 metre yükseklikten 7,5 m/s hızla darbe testi yapılıyor iken 22-06 sertifikasında 3 farklı hız senaryosunda bu test yapılmaktadır. Bunlar 4 metre yükseklikten 8,2 m/s, 7,5 m/s ve 6 m/s hızlarındadır. 

Yani yeni ECE R.22-06 sertifikası çok daha fazla ve zorlu testlere  sahiptir.

Kaskınız neden bu kadar ağır?

Piyasada satılan birçok kask ECE R.22-05 sertifikasına sahiptir. Kasklarımız genellikle bu kasklar, fiber veya karbon kasklar ile karşılaştırıldığını görmekteyiz. Bizim kaskımız ECE R.22-06 sertifikasına sahiptir. Bu sertifikayı alabilmek için çok fazla zorlu testten geçmek gerektiğinden kabuk yapısı 22-05 kasklara göre daha kalındır. Bu yüzden aralarında 200-300 gram civarında farklılıklar olabilmektedir. Kendi segmentinde hafif kask olarak adlandırılmaktadır.

Çene pedi var mı?

Evet, çene pedi mevcuttur.

İletişim

Emek Mah. İpekyolu Sok. No:12/2
Odunpazarı/ESKİŞEHİR
0 541 590 25 43
destek@motokalkan.com

Sosyal Medya